Çift Sarılı Hesap

Çift Sarılı Hesap

Çift Sarılı Hesap; vadesiz hesabın avantajlarını vadeli hesabın kazancıyla birleştirerek hayatınızı kolaylaştımak için tasarlandı.

Çift Sarılı Hesap ile vadesiz hesabın rahatlığını yaşarken vadeli hesabın getirisinden de yararlanın.

Vade endişesi olmadan avantajlı faiz oranlarıyla kazanın. Kazancınızı günlük olarak hemen alın.

Hesabınızı TL, USD ya da EUR döviz cinslerinden açtırabilirsiniz.

 • Çift Sarılı Hesabınız ile;
  • Gün içerisinde para yatırıp çekebilirsiniz.
  • Havale/EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilir,
  • Fatura ödemelerinizi yapabilir,
  • Otomatik Fatura Ödeme talimatı ve düzenli ödeme talimatı verebilir,
  • Hesabınıza KMH limiti tanımlatabilirsiniz.

Hesap açılış alt limiti yoktur.

Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlediğiniz alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Gerçek kişi TL hesaplar için; bankaca belirlenen standart alt limit tutarı müşterinin farklı bir talebi olmadığı taktirde müşteri grubu bazında tanımlı ATM'den günlük para çekme limitine** göre değişkenlik gösterir. Gerçek kişi EUR / USD hesaplar için bankaca belirlenen standart alt limit tutarı 3.000 EUR/USD'dir. Tüzel kişilerde ise; banka tarafından belirlenen standart alt limit 5.000 TL/EUR/USD'dir. Hesaplarınızın alt limitlerini nakit ihtiyacınıza göre dilediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.

 • Uygulanacak faiz oranı; hesap açılışında seçilen para birimine, hesapta bulunan tutara ve Çift Sarılı Hesap'ın müşteriye ilk tanımlanma tarihine göre banka tarafından serbestçe belirlenir.
 • Çift Sarılı Hesap'ta faiz işletilecek tutar; müşteri tarafından belirlenen alt limite, saat 17:00'deki ve gün sonundaki bakiyelere göre belirlenir. Hesabın gün sonundaki bakiyesi saat 17:00'deki bakiyesinden düşükse (para çekilmişse) düşük olan tutarın, fazla ise (para yatırılmışsa) saat 17:00'deki bakiyenin hesap açılışında müşteri tarafından belirlenen alt limitin üzerinde kalan kısmına faiz getirisi kazanılır. Çift Sarılı Hesaba haftasonu/resmi tatillerde yatırılan tutarlar ilk işgününden itibaren vadeli hesapta değerlendirilecektir.
 • Çift Sarılı Hesap'ta faiz işletilecek tutarın vadeli hesaba aktarımı gün sonunda yapılır ve gün başında hesaba faiz tahakkuku yapıldıktan sonra vadeli hesaptaki bakiye, Çift Sarılı Hesap'a bağlı vadesiz hesaba aktarılır. Gün sonu işlemlerinin başladığı saat ile bittiği saat arasında vadeli hesaba aktarılan tutar üzerinde tasarrufta bulunulamaz, sadece vadesiz hesapta kalan bakiye kullanılabilir.
 • Çift Sarılı Hesap'tan hem gerçek hem de tüzel kişiler faydalanabilir.
 • Tanışma Faizinden bir kez ve ilk faiz kazandığınız hesap için faydalanabilirsiniz.
 • Avantajlı Tanışma Faizi oranı hesabınızda alt limit tutarı dışında 10 bin ve 250 bin TL/USD/EUR arası bakiye bulunan günler için geçerlidir. Hesapta bu tutar aralığında bakiye bulundurulan ilk günde geçerli olan Tanışma Faizi oranı, ilk hesap açılış tarihinden itibaren 35 gün süre ile uygulanır.
 • Hesap bakiyenizin 10 bin ve 250 bin TL/USD/EUR'nun altında veya üstünde olduğu günlerde hesabınıza standart Çift Sarılı Hesap gecelik faiz oranı uygulanacaktır.
 • Tanışma Faizi oranı döviz cinsine göre farklılık göstermektedir.

Çift Sarılı Hesap açılış ve hesap kapatma işlemlerinizi tüm Finansbank şubelerinden, Finansbank şubelerinden, no'lu telefon bankacılığından, Finansbank internet şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tanışma faiz oranı ilk hesap açılış tarihinden itibaren 35 gün boyunca geçerlidir. Ancak tanışma faizinden faydalanabilmek için mevduatınızın belirlediğiniz alt limit hariç 10 bin - 250 bin TL/Euro/Dolar aralığında olması gerekmektedir.

Tanışma faizinden TL, Euro ve dolar hesapları için faydalanabilirsiniz.

Tanışma faizinden her döviz türündeki hesaplarınız için 1 kez faydalanabilirsiniz.

Tanışma faizinden faydalanabilmek için mevduatınızın alt limit hariç 10 bin- 250 bin TL/Euro/Dolar olmalıdır.

Çift sarılı hesaptan dilediğiniz zaman para çekebilirsiniz, hiçbir faiz kaybınız olmaz.

Çift Sarılı Hesaba para yatırma ile ilgili kurallar aşağıda açıklanmıştır;

Çift Sarılı Hesabınıza faiz işletilecek tutar; belirlediğiniz alt limite, son iş günü vadesiz hesabınızın saat 17:00'deki bakiyesine ve ilgili günün gün sonundaki bakiyesine göre belirlenir. Hesabınızın gün sonundaki bakiyesi son iş günü saat 17:00'deki bakiyesinden düşükse (para çekilmişse) düşük olan tutarın, fazla ise (para yatırılmışsa) son iş günü saat 17:00'deki düşük olan bakiyesinin hesap açılışında tarafınızca belirlenen alt limitin üzerinde kalan kısmına faiz getirisi kazanırsınız.

Çift Sarılı Hesabınıza haftasonu/resmi tatillerde yatırılan tutarlar alt limiti aşmak kaydı ile ilk işgününden itibaren vadeli hesabınızca değerlendirilecektir. Çift Sarılı Hesabınızdan son iş günü saat 17:00'den sonra para çıkışı olmuş ve hesap bakiyesi belirlenen alt limit tutarının altına düşmüşse, bir sonraki iş gününe kadar ve de alt limit tutarını geçmek kaydı ile para girişi olana kadar hesabınıza faiz işlemez.