Çift Sarılı Hesap

Çift Sarılı Hesap

Çift Sarılı Hesap; vadesiz hesabın avantajlarını vadeli hesabın kazancıyla birleştirerek hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlandı.

Çift Sarılı Hesap ile vadesiz hesabın rahatlığını yaşarken vadeli hesabın getirisinden de yararlanın.

Vade endişesi olmadan avantajlı faiz oranlarıyla kazanın. Kazancınızı günlük olarak hemen alın.

Hesabınızı TL, USD ya da EUR döviz cinslerinden açtırabilirsiniz.

 • Çift Sarılı Hesabınız ile;
  • Gün içerisinde para yatırıp çekebilir,
  • Havale/EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilir,
  • Fatura ödemelerinizi yapabilir,
  • Otomatik Fatura Ödeme talimatı ve düzenli ödeme talimatı verebilir,
  • Hesabınıza KMH limiti tanımlatabilirsiniz.

Hesap açılış alt limiti yoktur.

Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlediğiniz alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bankaca belirlenen alt limit tutarı Gerçek kişi TL hesaplar için minimum 1000 TL, gerçek kişi EUR / USD hesaplar minimum 3.000 EUR/USD'dir. Tüzel kişilerde ise; banka tarafından belirlenen standart alt limit minimum 5.000 TL/EUR/USD'dir. Hesaplarınızın alt limitlerini nakit ihtiyacınıza göre dilediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Alt limit tutarı vadesiz hesapta kalır, faiz tahakkuk etmez. Alt limit üzerindeki bakiyeniz vadeli hesapta değerlenir. Hesap bakiyenizin alt limit tutarının altında olması durumunda faiz getirisi elde edemezsiniz.

 • Uygulanacak faiz oranı; hesap açılışında seçilen para birimine, hesapta bulunan tutara ve Çift Sarılı Hesap'ın müşteriye ilk tanımlanma tarihine göre banka tarafından serbestçe belirlenir.
 • Çift Sarılı Hesap'ta faiz işletilecek tutar; müşteri tarafından belirlenen alt limite, son iş günü vadesiz hesabın saat 17:00'deki bakiyesine ve ilgili günün gün sonundaki bakiyesine göre belirlenecektir. Vadesiz hesabın gün sonundaki bakiyesi, son iş günü saat 17:00'deki bakiyesinden düşük ise (vadesiz hesaptan para çıkışı olmuş ise) gün sonunda düşük olan bakiye; eğer vadesiz hesabın gün sonundaki bakiyesi, son iş günü saat 17:00'deki bakiyeden fazla ise (vadesiz hesaba para girişi olmuş ise) son iş günü saat 17:00'deki düşük olan bakiye faiz tahakkuku için esas alınacaktır.
  Hafta sonu/resmi tatil günlerinde de faiz getirisi için, Çift Sarılı Hesap'tan para çıkışı olduğunda, gün sonundaki bakiye son iş günü saat 17:00'deki bakiyesinden düşük olduğundan gün sonu bakiyesi esas alınır. Eğer hesaba para yatırılmış ise gün sonundaki bakiye son iş günü saat 17:00'deki bakiyesinden yüksek olacağı için düşük olan gün sonu bakiyesi faiz getirisi için esas alınacaktır. Çift Sarılı Hesaba hafta sonu/resmi tatillerde yatırılan tutarlar izleyen ilk iş gününden itibaren vadeli hesapta değerlendirilecektir. Çift Sarılı Hesap'tan son iş günü saat 17:00'den sonra para çıkışı olmuş ve hesap bakiyesi belirlenen alt limit tutarının altına düşmüşse, bir sonraki iş gününe kadar ve de alt limit tutarını geçmek kaydı ile para girişi olana kadar faiz tahakkuk etmez.
 • Çift Sarılı Hesap'ta faiz işletilecek tutarın vadeli hesaba aktarımı gün sonunda yapılır ve gün başında hesaba faiz tahakkuku yapıldıktan sonra vadeli hesaptaki bakiye, Çift Sarılı Hesap'a bağlı vadesiz hesaba aktarılır. Gün sonu işlemlerinin başladığı saat ile bittiği saat arasında vadeli hesaba aktarılan tutar üzerinde tasarrufta bulunulamaz, sadece vadesiz hesapta kalan bakiye kullanılabilir.
 • Çift Sarılı Hesap'tan hem gerçek hem de tüzel kişiler faydalanabilir.
 • Tanışma Faizinden bir kez ve ilk faiz kazandığınız hesap için faydalanabilirsiniz.
 • Avantajlı Tanışma Faizi oranı hesabınızda alt limit tutarı dışında 10 bin ve 250 bin TL/USD/EUR arası bakiye bulunan günler için geçerlidir. Hesapta bu tutar aralığında bakiye bulundurulan ilk günde geçerli olan Tanışma Faizi oranı, ilk hesap açılış tarihinden itibaren 35 gün süre ile uygulanır.
 • Hesap bakiyenizin 10 bin TL/USD/EUR'nun altında veya 250 bin TL/USD/EUR'nun üstünde olduğu günlerde hesabınıza standart Çift Sarılı Hesap gecelik faiz oranı uygulanacaktır.
 • Tanışma Faizi oranı döviz cinsine göre farklılık göstermektedir.

Çift Sarılı Hesap açılış ve hesap kapatma işlemlerinizi tüm Finansbank şubelerinden, 0850 222 0 900 no'lu telefon bankacılığından, Finansbank internet şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tanışma faiz oranı ilk hesap açılış tarihinden itibaren 35 gün boyunca geçerlidir. Ancak tanışma faizinden faydalanabilmek için mevduatınızın belirlediğiniz alt limit hariç 10 bin - 250 bin TL/Euro/Dolar aralığında olması gerekmektedir.

Tanışma faizinden TL, Euro ve dolar hesapları için faydalanabilirsiniz.

Tanışma faizinden her döviz türündeki hesaplarınız için 1 kez faydalanabilirsiniz.

Tanışma faizinden faydalanabilmek için mevduatınızın alt limit hariç 10 bin- 250 bin TL/Euro/Dolar olmalıdır.

Çift Sarılı Hesaptan dilediğiniz zaman para çekebilirsiniz, hiçbir faiz kaybınız olmaz.

Çift Sarılı Hesaba para yatırma ile ilgili kurallar aşağıda açıklanmıştır;

Çift Sarılı Hesabınıza faiz işletilecek tutar; belirlediğiniz alt limite, son iş günü vadesiz hesabınızın saat 17:00'deki bakiyesine ve ilgili günün gün sonundaki bakiyesine göre belirlenir. Hesabınızın gün sonundaki bakiyesi son iş günü saat 17:00'deki bakiyesinden düşükse (para çekilmişse) düşük olan tutarın, fazla ise (para yatırılmışsa) son iş günü saat 17:00'deki düşük olan bakiyesinin hesap açılışında tarafınızca belirlenen alt limitin üzerinde kalan kısmına faiz getirisi kazanırsınız.

Çift Sarılı Hesabınıza haftasonu/resmi tatillerde yatırılan tutarlar alt limiti aşmak kaydı ile ilk işgününden itibaren vadeli hesabınızca değerlendirilecektir. Çift Sarılı Hesabınızdan son iş günü saat 17:00'den sonra para çıkışı olmuş ve hesap bakiyesi belirlenen alt limit tutarının altına düşmüşse, bir sonraki iş gününe kadar ve de alt limit tutarını geçmek kaydı ile para girişi olana kadar hesabınıza faiz işlemez.