Konut Kredileri

Yardımcı olmak, sorununuzu çözmek, memnuniyetinizi sağlamak için: Sizi Dinliyoruz!

Sizi Dinliyoruz

Kredi başvurusunu, tüm Finansbank Şubelerinin yanısıra www.finansbank.com.tr anasayfasından yapılabilmektedir. İnternetten ya da cepten başvuruda bulunduğunuz zaman başvuru sonucunuz cep telefonunuza SMS olarak gönderilmektedir.

Yapılan kredi başvurusu için ön onay/red yanıtı tüm başvuru kanallarından dakikalar içinde verilir. Bilgi ve belgerler tamamlandıktan sonra kesin onay işlemleri tamamlanır ve satın alınacak konutun yasal kontrolleri ve değerlemesi için ekspertiz talebinde bulunulur. Tüm bu işlemler birkaç gün içinde sonuçlanır.

 • Başvuru formu
 • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
 • Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı)
 • İkametgah belgesi veya son tarihli cep telefonu faturası
 • Gelir Belgesi

Ürünler ve kredi başvuru sürecine ilişkin daha fazla detay almak ve alternatif ödeme planları oluşturmak için Finansbank şubelerine danışılmalıdır. Her türlü soru ve öneri için www.finansbank.com.tr ve Finansbank şubelerinin yanı sıra 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'na başvurulabilir.

 • Konut finansmanının kapsamı ilgili kanunda; konut edinmeleri amacıyla tüketicilere kredi kullandırılması, konutların finansal kiralama yoluyla tüketicilere kiralanması, mevcut kredilerin yeniden finansmanı ve sahip olunan konutun ipoteği ile tüketici kredisi verilmesi olarak tanımlanmıştır.
 • Sadece sabit faizli konut kredisi kullandırılabilirken, kanunla beraber değişken ve sabit+değişken faizli konut kredisi ürün alternatifleri de hayata geçmiştir.
 • Yasa kapsamında kullandırılan konut kredileri ve ve sahip olunan konutun ipoteği ile verilen tüketici kredileri BSMV'den muaftır.
 • Tüketiciler istedikleri zaman erken ödeme/erken kapama yapabilirler. Konut finansmanı kuruluşu, vadesinden önce ödenen taksitler için gerekli faiz indirimini yapmakla yükümlüdür. Faiz oranının sabit olarak belirlenmesi halinde, sözleşmede yer verilmek suretiyle, bir ya da birden fazla ödemenin vadesinden önce yapılması durumunda, konut finansmanı kuruluşu tarafından tüketiciden, erken ödeme indirimi yapıldıktan sonra bankaya ödenecek toplam tutar üzerinden % 2'yi aşmamak üzere erken ödeme ücreti talep edilebilir. Oranların değişken olarak belirlenmesi halinde tüketiciden erken ödeme ücreti talep edilemez.
 • Konut finansmanı kapsamındaki kredilerin yeniden finansmanı; faiz oran değişikliği, kredi vade değişikliği, sözleşmede geçen faiz türü değişikliği, aynı ev teminat gösterilerek iki kez konut kredisi alınmış ise bunların tek konut kredisi ile birleştirilmesi, konut finansman kuruluşunda değişiklik yapılması ve konut finansmanı sözleşmesinde belirtilen para biriminde değişiklik yapılması işlemlerini kapsamaktadır.
 • Konut finansmanı kuruluşları yeniden finansman işlemleri için komisyon talebinde bulunabilmektedir.

Krediye konu olan ipotekli konutun satışı yapılabilir. Fakat ipoteğin bağlı bulunduğu kredinin kapatılmaması sözkonusu ise, devam eden kredi konutun satıldığı tarih itibarıyle konut finansmanı kapsamından çıkar ve KKDF (Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu) ile BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) uygulanmaya başlanır.

Kredi başvurusu ve kullandırım koşulları hakkında genel bilgi almak için www.finansbank.com.tr adresimizdeki bireysel bankacılık menüsünü kullanabilir, daha detaylı bilgi edinmek için en yakın Şubemiz ile görüşebilirsiniz.

Müşterilerimizin kredi veya kredi kartı talepleri Bankamız kredi politikaları çerçevesinde oluşturulan kriterler doğrultusunda değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonucunun, kredi kartı veya kredi talebinin olumlu cevaplanabilmesi için öngörülen değerlerin altında olması halinde sözkonusu talepler karşılanamamakta ve tarafınızla paylaşılmış red bilgisi mevcut ise alınabilecek farklı bir aksiyon bulunmamaktadır.