ATM ve Şubeler

Kurumsal/KOBİ İnternet Şubeleri

Yardımcı olmak, sorununuzu çözmek, memnuniyetinizi sağlamak için: Sizi Dinliyoruz!

Sizi Dinliyoruz

Şubelerimizdeki müşteri temsilcilerimizin size sağlayacağı başvuru formunun doldurulup imzalanması gerekmektedir.

Müşteri Numarası:İnternet Şubesi'nde firmalar tarafından yetkilendirilmiş kullanıcıların tanımlanması için kullanılan numaradır. Bankamızda aynı müşteri numarası iki kişiye birden verilmez.

Şifre: Kullanıcıların İnternet Şubesi'nde işlem yapabilmeleri için müşteri numarasını girmeleri yetmez. Gerçekten firma tarafından yetkilendirilen kişi olduklarını ispatlamaları gerekir. Bunun için şifre girilir.

Güvenlik Resmi: Finansbank İnternet Şubesi'nde olduğunuzu doğrulamak amacıyla seçtiğiniz güvenlik resmi, giriş işlemleri sırasında size gösterilir. Doğru resmi göremiyorsanız, lütfen SMS şifrenizi girmeyiniz ve Kurumsal Bankacılık için (0 216) 522 49 94'ü, KOBİ için 0850 222 1 900'ü arayınız.

Müşteri numarası ve şifreyi Finansbank müşterisi olan tüm firmalar alabilirler. Bunun için şubelerimize uğrayıp, başvuru formunu doldurulması ve sözleşmenin imzalanması yeterli olacaktır. Firmanın internet üzerinden tüm bankacılık işlemlerini yapabilmesi için sözleşmesinin tanımlı olması gerekmektedir.

Müşteri numaranızı ve/veya şifrenizi unutmanız veya kaybetmeniz durumunda www.finansbank.com.tr adresinde 'Anında Şifre' linkini tıklayarak, kredi kartı veya banka kartı bilgileriniz ile müşteri numaranızı ve şifrenizi alabilirsiniz.

Kurumsal İnternet Şubesi'nde her firma için bir işlem limiti tanımlanır ve firmaların yaptığı bankacılık işlemleri bu limitler dahilinde gerçekleşir. Ayrıca firma içinde yetkilendirilmiş olan kullanıcılar için de farklı işlem limitleri tanımlanır. Böylece her kullanıcının yapabileceği işlemler, yetkilerine göre sınırlandırılır. Kullanıcı bazında işlem yetki ve limitleri, yetki görüntüleme menüsünde yer almaktadır.

İşlem limitleri tanımlamalarını, Kurumsal İnternet Şubesi başvurusunda bulunurken tanımlayabilir, limitler üzerinde daha sonra da değişiklik yapabilirsiniz. İşletme Bankacılığı müşterisi iseniz ve "ana kullanıcı" yetkisine sahipseniz, yetki tanımları menüsünden kullanıcı yetkilerini firma limitleri çerçevesinde değiştirebilirsiniz. Kurumsal Bankacılık için (0216) 522 49 94, İşletme Bankacılığı için 0850 222 1 900 'ü arayarak değişiklikler konusunda bilgi alabilirsiniz.

İnternet Şubesi'ne başvuru sırasında doldurduğunuz formda belirttiğiniz, işlem bazında günlük maksimum işlem tutarı, limitinizdir. Örneğin, günlük havale limiti 100 bin TL olarak belirlendiyse, firmanın tüm kullanıcılarının yaptıkları havale işlemlerinin toplamı bu limiti aşamaz. Firma limiti değişikliği için şubedeki müşteri temsilcinize başvurabilirsiniz.

Firmalar için İnternet Şubesi'nin temel özelliklerinden biri işlemlerin yetki ihtiyacına göre giriş ve onay aşamasından geçerek yapılmasıdır. İşlem bir kullanıcı tarafından girilir, yetkili bir kullanıcı tarafından onaylanır, bütün bu işlemler limitler dahilinde oluşur, giren kullanıcının giriş yetkisi, onaylayan kullanıcının onay yetkisi ve firmanın günlük toplam işlem limitinin uygun olması halinde işlem gerçekleştirilir.

İptal talebinizi; Finansbank Şubeleri'nden, 0850 222 0 900'den, Kurumsal Bankacılık için (0216) 522 49 94, İşletme Bankacılığı için 0850 222 1 900'den bize iletebilirsiniz.