CardFinans Nakit

Yardımcı olmak, sorununuzu çözmek, memnuniyetinizi sağlamak için: Sizi Dinliyoruz!

Sizi Dinliyoruz

CardFinans Nakit, Finansbank'ın banka kartıdır.

 • Hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeniz* ile peşin ya da taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Pozitif bakiyenizle taksitli işlem yapılan tutarların bekleyen taksitleri üzerinden günlük vadeli mevduat kazancı elde edebilirsiniz.
 • Hesabınızda paranız olmasa dahi uygun faiz oranı ile kredili mevduat hesabınızdan dilediğiniz kadar nakit çekebilirsiniz veya taksitli/peşin alışveriş yapabilirsiniz.
 • Biri ana hesap olmak üzere Finansbank şubelerindeki maksimum 5 farklı vadesiz mevduat hesabınızı CardFinans Nakit kartınıza tanımlatabilirsiniz.
 • Finansbank ATM'leri ve Tek Nokta ATM'lerinden 7 gün 24 saat boyunca hesabınıza erişmenizi sağlar, nakit taşıma riskini ortadan kaldırır.
 • CardFinans Nakit'inizin bağlı bulunduğu ana hesaba tanımlanacak kredili mevduat hesabı limiti ile hesabınızda para olmasa bile FinansBank Nakit24, Nakit24 Ekstralardan ve Tek Nokta ATM'lerinden 7 gün 24 saat boyunca nakit çekebilirsiniz.
 • Kredili mevduat hesabınızı otomatik ödeme (elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu ve benzeri faturalar), kredi kartı, kredi taksiti, sigorta pirimi, okul taksit ödemeleri gibi düzenli ödemelerinizin aksamamasını ve diğer olası kısa süreli nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını teminen kullanılabilirsiniz.
*Kullanılabilir Bakiye: Vadesiz Hesap Bakiyesi + Kredili Mevduat Hesabı Limiti + Otomatik Hesap Bakiyesi - Kredili Mevduat Hesabı limiti üzerindeki kısıtlar - Kredili Mevduat Hesabı limit kullanım tutarı - Diğer Kısıtlar

CardFinans Nakit kartınız ile;

 • Şifre değiştirme ve adres inceleme,
 • İnternet Bankacılığı başvuru işlemleri,
 • Cep telefonu tamamlama,
 • Hesap bakiyenizi görüntüleme,
 • Hesap hareketlerinizi görüntüleme,
 • Hesabınızın kullanılabilir bakiyesi ve günlük nakit çekme limitleri dahilinde nakit çekme,
 • Günlük para yatırma limitleri dahilinde para yatırma,
 • Para çekme ve hızlı para çekme,
 • Hesaba anında zarfsız para yatırma*, anında kredi kartı borç ödeme*
 • Hesap bakiyesi sorgulama, portföy görüntüleme ve hesap özeti alma,
 • Bütün hesaplara ulaşma (tasarruf, yatırım, kredili mevduat, maaş), havale (Hesaba Havale, Talimatlı Havale, Hesaba/Karta Ücretsiz Para Transferi, Virman, Hızlı EFT)
 • Fon alış / fon satış, repo bağlama / repo kırma, döviz işlemleri
*Bu işlem sadece Nakit24 Ekstra'larda yapılabilmektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışında Maestro/Cirrus ve Electron/Plus amblemi olan tüm POS makinelerinin bulunduğu iş yerlerinden.

Finansbank ATM'leri ve Tek Nokta ATM'lerinden, ayrıca tüm Finansbank şube gişelerinden.

Yurt içinde Tek Nokta ATM'lerinden*, CardFinans Nakit ile bakiye gözlem ve para çekme işlemini yapabilirsiniz. Yurt dışında ise sadece para çekme işlemi yapabilirsiniz. (Finansbank'a ait kartlar yurtdışında Maestro/Cirrus ve Electron/Plus amblemli ATM'lerde kullanılabilir.)

Finansbank ATM adresleri için tıklayınız.

CardFinans Nakit sahibi olmak için hemen başvurabilir, cep telefonunuzdan 2273'e* NAKIT yazıp kısa mesaj gönderebilir, 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'ndan veya Finansbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

*Bu kampanyaya tüm operatör aboneleri katılabilir. Kampanyaya kısa mesaj ile katılım Avea için 0,4 TL (KDV ve ÖİV dahil), Turkcell için 0,5 TL (KDV ve ÖİV dahil), Vodafone için 0,4 TL (KDV ve ÖİV dahil) olarak ücretlendirilir. Avea, Turkcell ve Vodafone kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar.

CardFinans Nakit şifreniz, kartınız basıldıktan hemen sonra cep telefonunuza SMS ile gelecektir. Sistemimizde kayıtlı bir cep telefonunuz yok ise, şifreniz adresinize posta kanalı ile ulaştırılacaktır. Dilerseniz siz de 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'nı arayarak veya NAKIT yazıp banka kartı numaranızın son 4 rakamını, anne kızlık soyadınızın ilk harfini, banka kartınızın vade tarihini (ay-yıl) aralarında boşluk bırakıp (ÖRNEK: NAKIT 1905 A 0915) 3996'ya SMS göndererek CardFinans Nakit şifrenizi oluşturabilirsiniz.

CardFinans Nakit şifrenizi unutursanız tüm Finansbank şubelerinden yeni şifre talebinde bulunabilir veya hemen Telefon Bankacılığı'na 0850 222 0 900 'den ulaşarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Herhangi bir Finansbank Şubesinden ya da 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı aracılığı ile maksimum 5 adet hesabınızı kartınıza bağlatabilirsiniz.

Kartınız elinize ulaşınca 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığımızdan hızlı şifre alarak kartınızı aktive edebilirsiniz.

CardFinans Nakit ile, hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeniz ile alışveriş işlemlerinizde taksit yapabileceğiniz, pozitif bakiyenizle işlem yapılan tutarlar üzerinden günlük vadeli mevduat kazancı elde edebileceğiniz, limitiniz dahilinde, hesabınızda paranız olmasa dahi uygun faiz oranı ile kredili mevduat hesabınızdan dilediğiniz kadar nakit avans çekebilmenizi veya taksitli/peşin alışveriş yapabilmenizi sağlayan özel bir karttır.

Alışverişte;

 • CardFinans Nakit ile, kartınızın bağlı olduğu ana hesabınızdaki kullanılabilir bakiye dahilinde alışveriş yapabilirsiniz. Eğer hesabınıza tanımlı bir kredili mevduat hesabı limiti varsa bu limit kullanılabilir bakiyenize dahildir. Pozitif bakiyeniz ile yapılan taksitli alışveriş işlemlerinizin bekleyen taksitlerinden günlük vadeli mevduat kazancı elde edebilirsiniz. Yıllık kart ücreti bulunmamaktadır.
 • Kredi kartları gibi taksitle beraber puan imkanı sunar. Limitiniz dahilinde alışveriş yapabilirsiniz.

Nakit çekimde;

 • CardFinans Nakit ile nakit avans komisyonu ödemeden çok uygun faiz oranlarıyla acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Kredi kartlarından nakit avans limitiniz dahilinde belli komisyon tutarı ödeyerek ve nakit avans faizi ile ücretlendirilerek nakit çekebilirsiniz.

0850 222 0 900 Telefon Bankacılığımızı arayarak kartınızı iptal ettirmelisiniz. Kartınızın kapatılması, hesaplarınızın kapatılmasına yol açmaz. Yeni kartınız gelene kadar Finansbank Şubelerimizden ve CardFinans kredi kartınızla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap işletim ücreti ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Yıllık Hizmet Bedeli ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Hayır, yıllık kart ücreti bulunmamaktadır.

Finansbank ATM'lerinde günlük para çekme limiti 1.500 TL'dir.

Finansbank ATM'lerinde günlük para yatırma limiti CardFinans ve CardFinans Nakit ile
19.000 TL'dir.

Finansbank ATM'leri dışında Tek Nokta ATM'lerinden* CardFinans Nakit'iniz ile para çekme işlemlerinden ve bakiye görüntüleme işlemlerinden ücret alınmaktadır. Yurtdışı bankaların ATM'lerinden CardFinans Nakit ile para çekildiğinde komisyon ve vergi alınmaktadır.

Finansbank Şubeleri ve ATM'lerinden, Tek Nokta ATM'lerinden ve İnternet Şubesi sayfanızdan limitinizi gözlemleyebilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesap başvurularında, başvuru sahibi hakkında istihbarat ve değerlendirme yapılır. Bankamız politikalarınca uygun görülen kişilere limit tahsisi yapılır.

Banka kartınızın ana hesabı POS işlemlerinde kullanılabilir. Bu nedenle Kredili Mevduat Hesabınızın bağlı bulunduğu hesap ana hesabınız olmalıdır.

Günlük vadeli getirisi yalnızca pozitif bakiye ile taksitli yapılan alışveriş işlemlerinin bekleyen taksitlerinden gerçekleşir.

Günlük vadeli getirisi yalnızca pozitif bakiye ile taksitli yapılan alışveriş işlemlerinin bekleyen taksitlerinde gerçekleşir. Kredili Mevduat Hesabı ile yapılan alışveriş işlemlerinde günlük vadeli getirisi gerçekleşmez.

Hesap ilk açıldığında, örneğin 02/03/2009 tarihinde açılıyorsa valör tarihi 03/03/2009, vade tarihi 04/03/2009 olarak atılacaktır. Bu hesap 04/03/2009 sabahında temdit ettiğinde ise, hesabın valör tarihi 04/03/2009, vade tarihi ise 05/03/2009 olacaktır.

Hafta sonu ve resmi tatillerde açılacak vadeli hesapların "Açılış Tarihi" açıldığı gün, "Valör Tarihi" takip eden ilk iş günü, "Vade Tarihi" valör tarihinden bir gün sonra olacaktır.

05/03/2009 tarihinde açılan bir hesabın valör tarihi 06/03/2009, vade tarihi 09/03/2009 olacaktır. Bu hesap 09/03/2009 sabahında temdit ettiğinde ise, hesabın valör tarihi 09/03/2009, vade tarihi ise 10/03/2009 olacaktır.

Vadesiz hesabınızın açılış tarihi vadeli hesap kesim tarihiniz olacaktır. Örneğin hesabınız 02/03/2009 tarihinde açılmış ise her ayın 2'si hesap kesim tarihinizdir. Bu tarihte kazancınız vadesiz hesabınıza aktarılacaktır.

Herhangi bir Finansbank şubesinden vadeli hesap faiz aktarım tarihinizi değiştirebilirsiniz.

Hesap kesim tarihinde tercihinize göre basılı ya da e-mail yolu ile hesap özetiniz gönderilecektir. Hesap özetinizde kartınıza bağlı ana hesabınız ile dönem içerisinde gerçekleştirdiğiniz hesap hareketlerinizi, vadeli hesap bakiyenizi, kazancınızı, kredili mevduat hesabınızı kullandığınız takdirde ödemeniz gereken tutarı görebilirsiniz.

Ayrıca Finansbank ATM'leri ve İnternet Şube aracılığı ile de hesap hareketlerinizi gözlemleyebilirsiniz.

POS aracılığı ile yapılan alışverişlerinizde günlük maksimum harcama limitiniz 10.000 TL'dir. (ATM Nakit para çekimlerinde günlük maksimum çekim tutarı 1.000 TL'dir.)

KMH limitinizi alışverişte kullanmak istemezseniz 0850 222 0 900 'ü arayarak KMH limitinizi alışverişte geçerli olmamasını talep edebilirsiniz.

CardFinans Nakit, kredi kartı kullanmayı tercih etmeyen ancak kartlı ödeme sistemlerinin yarattığı avantajlardan yararlanmak isteyenler için mükemmel bir alternatiftir.

Kredi kartınızı mecbur kalmadıkça kullanmıyorsanız, taksitlerin yığılıp hesabınızı şaşırtmasından korkuyorsanız, CardFinans Nakit kartınız aracılığıyla kendi paranızla taksitli alışverişi tercih edebilirsiniz.

Kredi kartı kullanmak istemediğiniz için hiç başvurmamış ya da başvurmuş ama alamamış olabilirsiniz. Hatta belki de geçmişte kredi kartı kullanımıyla ilgili sorun yaşamış bile olabilirsiniz. Peşin alışverişe indirim yapmayan ve kredi kartıyla taksitli alışverişi özendiren perakende zincirlerinde, CardFinans Nakit'le kendi paranızla taksitli alışveriş yapıp üstüne de faiz ve ParaPuan kazanabilirsiniz.

CardFinans Nakit ile hem peşin hem de taksitli alışverişlerinizi şifreli işlemle güvenle yapabilir, yanınızda nakit taşımanın riskinden kurtulursunuz. Bunun yanında yaptığınız alışverişlerinizden ParaPuan kazanırsınız. Ayrıca hiç beklenmedik anlarda paraya ihtiyacınız olduğunda CardFinans Nakit kartınızın yanınızda olmasının verdiği güvenle hareket edebilirsiniz.

Hesabınıza tanımlı AySonu Hesabı limitiniz varsa alışverişlerinizde size tanımlanmış olan kredi limitinizi de kullanabilirsiniz. AySonu Hesabı, nakit ihtiyaçlarınız için size özel olarak belirlenmiş olan, kullanmak için kredi başvurusu gerektirmeyen bir kredi limitidir.

CardFinans Nakit için ödemeniz gereken bir kart ücreti yoktur.

Hesap İşletim ve Hizmet Bedelleri için tıklayınız.

Kart Yenileme Ücreti için tıklayınız.

CardFinans Nakit'inizle harcama yaparken, harcamanızın miktarına göre kazanacağınız ve Finansbank üye işyerlerinde kullanabileceğiniz para yerine geçen puandır.

Kazandığınız ParaPuanları Finansbank üye işyerlerinde, CardFinans Nakit banka kartınız ile alışveriş yaparken kullanabilirsiniz.

Toptan alışverişlerde yapılan harcamalarda kişisel hesaplara bağlı olan banka kartlarının kullanılması halinde ParaPuan hakkından ve diğer kampanya avantajlarından faydalanamazsınız.

Finansbank, tüzel müşteri hesaplarına bağlı CardFinans Nakit'lerin kullanımında ParaPuan kazanım oranlarını değiştirme, kazanımı iptal etme hakkını saklı tutar.

3D Güvenlik Doğrulaması, BKM'nin dinamik şifreyi doğrulaması ve bu işlemi banka tarafına aktarması ile gerçekleşen otorizasyon aşamasıdır.

3D Güvenlik Doğrulaması aşamasından sonra banka tarafına gelen işlemde; kartın Internet işlem izni olmaması, bakiyenin yetersiz olması veya AySonu Hesabı limitinin tanımlı olmaması, kart vadesinin dolmuş veya yanlış olması gibi nedenlerden ötürü işlem provizyon alamayabilir.

 • İşlem yapılırken dinamik şifre ekranına kadar gelinmişse ve şifre cep telefonunuza gelmiyorsa işlem ekranında son 4 hanesi verilen telefon numarasının güncel cep telefonu numaranız olup olmadığını kontrol edin.
 • Ekrandaki telefon numarası güncel numaranız ile eşleşmiyorsa, Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranızı 0850 222 0 900 Çağrı Merkezimizden güncelleyerek işleminizi tekrarlayın.
 • Ekrandaki cep telefonu numarası sistemde kayıtlı görünen numara ile eşleştiği halde SMS gelmiyor ise teknik bir problem olabilir. Sorunun çözümü için 0850 222 0 900 numaralı Çağrı Merkezimize başvurun veya işlemi tekrar deneyin.

Bilginin güncelleme işlemi online olarak yapılmaktadır. Cep telefonu numaranızı güncellediğiniz andan itibaren internetten alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Güncel cep telefonu numaramız sistemimize kayıtlı değilse CardFinans Nakit kartınızla Internet üzerinden 3 Kat Güvenli alışveriş yapamazsınız.

Cep telefonu bilgisi sistemde bulunmayan ya da güncel telefon numarası ekrandaki cep telefonu numarası ile uyuşmayan müşterilerimiz cep telefonu bilgisini 0850 222 0 900 numaralı telefondan güncelleyerek internetten alışveriş yapabilirler.

Cep telefonu bilgilerinizin güncel ve doğru olması ile 3 Kat Güvenli Sistem ile alışveriş yapmak için yeterlidir. CardFinans Nakit şifresi almanız zorunlu değildir.

Şifreniz tek kullanımlık olduğu için yanlış girildiğinde kart bloke olmaz.

CardFinans Nakit kartınızın bağlı olduğu vadesiz hesaba tanımlı bir AySonu Hesabı limitiniz varsa, AySonu Hesabı limitinden işlemin yapılmasına devam edilir.

Bu hesaba AySonu Hesabı limiti tanımlı değil ise, "bakiye yetersiz uyarısı" ile işlemin yapılmasına izin verilmez.

Banka kartı ile Internet'ten yapılan alışverişlerde ParaPuan kazanabilirsiniz.

Üye işyeri anlaşmasına göre ParaPuan kazanım oranı değişiklik gösterebilir.

Kazandığınız ParaPuanları sadece fiziki POS'larda gerçekleştirilen alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Internet üzerinden yapılan alışverişler aynı gün içerisinde işlem yapılan üye işyerleri tarafından iptal edilebilir.

CardFinans Nakit ile Internet'ten alışveriş yapılabilmesi için 3 Kat Güvenli Sistem kullanılması ve alışveriş yapılan sitelerin 3 Kat Güvenli Sistem'i desteklemesi zorunludur.

CardFinans Nakit ile taksitli alışveriş yaptığınız zaman vadesi gelmemiş taksitleriniz vadeli bir hesaba aktarılır* ve günlük faiz oranında değer kazanır.

 • Örneğin; hesabınızda 1,500TL bakiyeniz var ve 1,200TL'lik alışverişi 12 taksitle yapmak istiyorsunuz. CardFinans Nakit'le** bu işlemi yaptığınızda hesabınızdan ilk taksit olan 100TL hemen tahsil edilir***.
 • Kalan 1,100TL ise vadesiz hesabınızdan taksitli alışverişleriniz için kullanılan vadeli hesabınıza aktarılır ve faiz kazanmaya başlarsınız.
 • Böyle bir alışverişin size getirisi yaklaşık 28TL olacaktır.
 • Her ay bir defa böyle bir alışveriş yaptığınız takdirde yılda yaklaşık 340 TL kazanmış olursunuz.
* Hafta sonu ve resmi tatillerde açılacak vadeli hesapların "Açılış Tarihi" açıldığı gün, "Valör Tarihi" takip eden ilk iş günü, "Vade Tarihi" valör tarihinden bir gün sonra olacaktır.
** CardFinans Nakit kartınıza bağlı olan bir ana hesabınız bulunmaktadır. Alışveriş işlemlerinizde CardFinans Nakit kartınız yalnızca bu hesabınızla işlem yapabilir.
*** İlk taksit tutarı vadeli mevduat hesabına aktarılacak tutara dahil değildir.

CardFinans Nakit kartınızı kullanarak kendi paranızla taksit yaptığınızda taksit tarihlerini takip etmek zorunda kalmazsınız.

Bekleyen taksitlerinizin vadeli hesabınızdaki karşılıkları taksit tarihinde vadeli hesap bakiyenizden vadesiz hesabınıza aktarılır ve taksit tahsilâtı gerçekleşir.

Taksitli alışverişlerinizden elde ettiğiniz faiz getirisi her ay bir defa vadesiz hesabınıza aktarılır.

Vadeli hesabınızın faiz aktarım günü vadesiz hesabınızın açılış tarihi olarak sistem tarafından atanır. (Örneğin bankamızdaki ilgili vadesiz hesabınız 21.05.2009 tarihinde açıldıysa her ayın 21'i ya da onu takip eden iş günü vadeli hesabınızdaki biriken faiz vadesiz hesabınıza aktarılacaktır).

Dilerseniz herhangi bir Finansbank şubesinden faiz aktarım tarihinizi değiştirebilirsiniz.

Bankamız tarafından belirlenen günlük vadeli mevduat hesabı faizinin %90'ı olarak belirlenir.

Hayır. Bekleyen taksitlerinizin hesabınızdaki bakiyeden karşılanan kısmını da aslında harcadınız. Ama bankamız harcamış olduğunuz bu tutarı vadeli bir hesapta sizin için değerlendirir ve taksit tarihinde bu hesaptan vadesiz hesabınıza aktarılan taksit tutarı hemen tahsil edilir.

 • AySonu Hesabı ile yaptığınız taksitli alışverişlerinizde ilk taksit, işlem anında otomatik olarak tahsil edilir.
 • Alışveriş tutarının tamamının ya da bir kısmının AySonu Hesabı limitinden alınması durumunda, alışveriş tutarının AySonu Hesabı limitiyle karşılanan bekleyen taksit tutarları için işlem anında faiz işletilmez.
 • Taksit tahsilât günü ya da öncesinde hesaba para yatırılması durumunda taksit tahsilâtı öncelikli olarak pozitif bakiyeden gerçekleşir. AySonu Hesabı limiti kullanılmaz.
 • Hesaptaki pozitif bakiye taksit tutarını karşılamıyorsa eksik kalan tutar AySonu Hesabı limitinden tahsil edilir.
 • AySonu Hesabı limitinden kullanılan tutar vadeli mevduat hesabına aktarılacak tutara dahil değildir.

AySonu Hesabı limitinizi alışverişte kullanmak istemezseniz 0850 222 0 900 'ü arayarak AySonu Hesabı limitinizin alışverişte geçerli olmamasını talep edebilirsiniz.

AySonu Hesabı limitiniz talep ettiğiniz limit ve bankamız kredi politikaları doğrultusunda belirlenir.

Güncel AySonu Hesabı faiz oranımızı öğrenmek için tıklayınız.