Finansbank Üst Yönetimi

Etkin ve deneyimli yönetim kadromuz Finansbank'ın en büyük gücüdür...

Finansbank Üst Yönetimi

YÖNETİM KURULU

Dr. Ömer A. Aras

Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup CEO

1975 yılında İ.T.İ.A. Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Amerika'da Syracuse Üniversitesi'nde 1978 yılında MBA ve 1981 yılında İş İdaresi Doktorasını tamamladı. Üç yıl Ohio State Üniversitesi İşletme Bölümü'nde öğretim üyeliği yaptı. 1984-1987 yılları arasında Citibank'ta Kredi Pazarlama Müdürü ve Kredi Komitesi Üyesi ve 1987 yılı başında Yapı Kredi Bankası Menkul Kıymetler Merkezi Bölüm Başkanı olarak çalıştı. Ekim 1987'de Finansbank'ın kuruluşunda görev alan Dr. Aras, iki yıl Genel Müdür Yardımcısı, altı yıl Genel Müdür olarak görev yaptı. 1989-2006 tarihleri arasında Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Ayrıca 2003-2007 yılları arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Dr. Aras, 2006 (Kasım) - 2010 (Nisan) yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Finansbank A.Ş., Finans Leasing, Finans Invest ve Finans Portföy Grup CEO'su olarak görev yaptı. Dr. Aras, Nisan 2010 itibariyle Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Sinan Şahinbaş

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1984 yılında TED Ankara Koleji'ni, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Ardından, İstanbul Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ve Yeditepe Üniversitesi'nde Finans konuları üzerine yükseklisans dereceleri aldı. Profesyonel hayatına 1990 yılında Finansbank'ta başlayan Şahinbaş, 1997 yılına kadar Hazine, Kurumsal Bankacılık ve Kredi departmanlarında çeşitli görevlerde bulundu. 1997 yılında Finansbank (Suisse) SA ve Finansbank (Holland) NV için Türkiye'de temsilcilik ofislerinin kuruluşunu gerçekleştirdi. 1997 yılında iştirakler için yeni bir risk yönetim sistemi kurmak üzere Bölüm Başkanı olarak Garanti Bankası'nda göreve başlayan Şahinbaş, aynı yıl Garanti Bankası (Holland) NV'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Bir yıl sürdürdüğü görevinden sonra Finansbank (Holland) NV'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak geçen Şahinbaş, 1999-2001 yılları arasında aynı bankanın Genel Müdürlük görevini üstlendi. 2001 yılında Türkiye'ye dönerek Finansbank A.Ş. Baş Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı ve 2003 (Ekim) - 2010 (Nisan) yılları arasında Genel Müdür görevini yürüttü. Sinan Şahinbaş, Nisan 2010 itibariyle Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Prof. Dr. Mustafa Aysan

Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. 1959 yılında Harvard Üniversitesi'nden master derecesi ile mezun olan Aysan, 1974 yılında profesör unvanını aldı. 1968-2000 yılları arasında yurtiçi ve yurtdışında çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği yaptı. Bu süre zarfında 1964-68 yılları arasında İktisadi Devlet Teşekküllerini Yeniden Düzenleme Komisyonu, 1981 yılında T.C. Danışma Meclisi Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve 1982-83 yılları arasında ise Ulaştırma Bakanlığı yaptı. Aysan halen, Finansbank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Christos Alexis Komninos

Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 1971 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. 1972-1987 yılları arasında Coca-Cola Yunanistan'da Genel Müdür olarak bu tarihten 1990 yılına kadar ise CocaCola İrlanda'da CEO olarak çalıştı. 1990 yılında aynı unvan ile Coca-Cola Yunanistan'a döndü ve 2000 yılına kadar CEO olarak görev yaptı. 2000 yılında Papastratos Cigarette Manufacturer'a Başkan ve CEO olarak atandı ve 2004 yılına kadar çalıştı. 2005 yılında Shelman S.A.'ya CEO olarak atanan Komninos 2010 yılına kadar aynı görevi sürdürdü. 2010 yılından bu yana çeşitli kurumlarda Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Komninos, 16 Şubat 2011 tarihi itibari ile Finansbank A.Ş.'ne Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı

Paul Mylonas

Yönetim Kurulu Üyesi

Yüksek öğrenimini ABD Brown Üniversitesi'nde Ekonomi Fakültesi'nde Uygulamalı Matematik bölümünde yapan, Princeton Universitesi'nde ekonomi yüksek lisans ve doktorasına sahip Mylonas, 1985 ve 1987 yılları arasında Boston Univesitesi'nde Ekonomi Departmanı'nda Yardımcı Doçent olarak çalıştı. 1987-1995 yılları arasında ise IMF'de çalışan Mylonas, görev yaptığı süre içinde Avrupa Bölümü'nde Polonya'dan sorumlu kıdemli ekonomist olarak çalıştı. IMF'nin Fon Politikası Geliştirme ve Takip biriminde de görev alan Mylonas, 1995-2000 yılları arasında OECD'nin Ekonomi Departmanı, Bütçe ve Finans Bölümü'nde Yunanistan ve İspanya'dan sorumlu kıdemli ekonomist olarak çalıştı. Mylonas, aynı zamanda 1999-2000 yıllarında G-10 Sekreterya'sında OECD Temsilcisi olarak görev aldı. Paul Mylonas, bugün itibariyle NBG'de Baş Ekonomist ve Baş Stratejist olarak çalışmakta, aynı zamanda NBG İcra Komitesi Sekreteri ve ALCO Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır. Mylonas, Nisan 2010 itibariyle Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

Stefanos Pantzopoulos

Yönetim Kurulu Üyesi

1936 yılnda İstanbul'da doğan Pantzopoulos, İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve Ticari Bilimler bölümünden mezun oldu. 5 yıl süreyle bir firmada Yeminli Mali Müşavir olarak çalıştıktan sonra  Atina'da 33 yıl süresince Arthur Andersen ve ortak olduğu Yeminli mali müşavirler ile çalıştı. 1998 yılında emekli oluncaya kadar Yunanistan'daki firmanın başkanı ve yönetici ortağı oldu.  Bu süreçte ABD ve Avrupa'da eğitim kursları ve seminerlerine katıldı.  Yunanistan'da muhasebe mesleğinin gelişimi konusunda uzun yıllar görev aldı.  Yeni bir meslek kuruluşundan sonra 8 yıl süresince Enstitü Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Uluslararası İlişkiler Komitesi'nde başkanlık yaptı.  Emekliliğini takiben danışmanlık hizmeti sunmaya başladı. 1999-2004 yılları arasında KPMG denetim firmasında üst düzey ortaklık, İskoçya'daki Don&Low isimli firmada 2 yıl süresince Yönetim Kurulu üyeliği, Alpha Bank'ta Yönetim Kurulu üyeliği ve 2 büyük iştirakleri (Hilton Hotel & Emlak co.) için denetim komitesi başkanlığını görevini yürüttü. 2004 yılında NBG'ye Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. Denetim Komitesi ve Sarbanes-Oxley uygulaması (SOX) yönetmelikleri için SEC  sorumlu finans uzmanı başkan vekili olarak görev yaptı. 2009 yılı sonuna kadar bu görevi sürdürdü. 2010-2011 yıllarında  Yönetim Kurulu Başkanı danışmanı olarak Denetim Komitesi faaliyetlerini yürüten Pantzopoulos, 16 Ekim 2012 tarihi itibari ile Finansbank A.Ş.'ne Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Yiannis Vagionitis

Yönetim Kurulu Üyesi

Athens College mezunu olan Yinannis Vationitis, Makine Mühendisliği Lisans Diplomasını  University of Manchester Institue of Science & Technology'den aldı. Aynı bölümde Makine Mühendisliği yüksek lisansını, Manchester Business School'da İşletme Yüksek Lisansını tamamladı.

Kariyerine Analist olarak başlayan Vagionitis, 1992 - 2003 yılları arasında HSBC Atina'da çalıştı. Sırasıyla Analist, Pazarlama  Uzmanı, Kıdemli Pazarlama Uzmanı, Müşteri İlişkileri Yönetmeni olarak görev yaptı. 2003 - 2004 yılları arasında Bank of Cyprus'da Kurum Yöneticisi olarak çalıştı. 2004 yılında National Bank of Greece'de Grup Risk Yönetimi Bölümü'nde  Kredi Risk Yöneticisi olarak çalışmaya başladı.National Bank of Greece bünyesinde sırasıyla Kurumsal Krediler Başkanı, Yunanistan ve Güney Doğu Avrupa Kurumsal Krediler Başkanı ve Kurumsal Bankacılık Başkanlığı görevlerini yürüttü.21/11/2013 tarihi itibari ile Finansbank A.Ş.'ne Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Paula Hadjisotiriou

Yönetim Kurulu Üyesi

Lise eğitimini Kıbrıs'ta tamamladı.1975 yılında London Chamber of Commerce'da Lise Olgunluk Sınavını " A" seviyesinde tamamlayarak Muhasebe Diplomasını aldı.

Kariyerine 1976 yılında Howard, Wade & Jacop'da yeminli mali müşavir olarak başlayan Hadjisotiriou,1980 - 1982 yılları arasında Price Waterhouse & Co'da kıdemli denetmen olarak görev yaptı. 1982 yılında John S. Latsis Şirketler Grubu'nda çalışmaya başladı. İç Denetim'den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve İç Denetim Başkanlığı görevlerinin ardından 1991 yılında Finans ve Kontrol Bölümü Başkanlığı'nı yaptı. 1993 - 1995 yılları arasında CFO görevini yürüttü. 1996 yılında Latsis Şirketler Grubu'na bağlı olan Eurobank'da Finans ve Stratejiden sorumlu Genel Müdür oldu. Yine aynı yıl Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Planlama Grubu Üyesi görevlerini de üstlendi. 2013 yılında National Bank Of Greece S.A'da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaya başladı. 24/10/2013 tarihi itibari ile Finansbank A.Ş.'ne Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Mustafa Hamdi Gürtin

Yönetim Kurulu Üyesi

1951 doğumlu Gürtin, ODTÜ'de İstatistik ve Ekonomi lisansının ardından ABD'de Vanderbilt Universitesi'nde Ekonomi yüksek lisansı yaptı. 1975-1994 yılları arasında Türkiye Merkez Bankası'nda çalışan Gürtin, daha sonra Garanti Bankası'na geçerek Yatırım Bankacılığı'ndan sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı. Gürtin, daha sonra Dışbank'ta Risk'ten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. 2002-2006 yıllarında Yunanistan'da Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışan Gürtin, Nisan 2010 itibariyle Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Ali Teoman Kerman

Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı

Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdikten sonra İngiltere'de Bradford Üniversitesi'nde 1982 yılında Proje Planlaması ve Ulusal Kalkınma konusunda yüksek lisans derecesi almıştır. 1980 yılında göreve başladığı Hazine Müsteşarlığı'nda Genel Müdürlük ve Müsteşar Yardımcılığı da dahil olmak üzere her kademede görev yapmıştır. Üçer yıl süreyle Washington Büyükelçiliği Ekonomi Müşaviri Yardımcılığı ve Filipinler'de yerleşik Asya Kalkınma Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyesi vekilliği görevlerinde bulunmuştur. 1997 yılında Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı olmuş, aynı yıl Hazine Müsteşarlığı'na  Sigortacılık Genel Müdürü olarak atanmıştır. 2000 yılında BDDK'nın faaliyete geçmesiyle Başkan Yardımcısı olmuş ve aynı zamanda TMSF Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. TMSF adına Toprak Sigorta, Ege Sigorta ve Generali Sigorta şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2004 yılında BDDK Başkan Danışmanlığı görevine atanmış,  2005 yılında BDDK'dan emekli olmuş ve KDM Finansal Danışmanlık şirketinde kurucu olarak yer almıştır. 2009 yılından itibaren Yapkim Yavuzlar Plastik A.Ş'de 5 yıl süreyle CFO görevini yürütmüştür. Halen Finansbank A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

Georgios Koutsoudakis

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 yılında doğan Georgios Koutsoudakis, 1988 yılında University of London Queen Mary College Ekonomi bölümünden onur derecesi ile mezun oldu.

Kariyerine Alpha Finance S.A.'da Analist olarak başladı. 1992-1993 yılları arasında Yunanistan Maliye Bakanlığı'nda Maliye Başkan Vekili Özel Müşavirliği görevini yürüttü ve çeşitli özelleştirme projelerinden sorumlu oldu. 1994-1997 yılları arasında Alpha Finance S.A. bünyesinde çeşitli birleşme ve satın alma danışmanlığı projelerini yürüttü. 1997-2002 yılları arasında National Bank of Greece Grubu bünyesinde yer alan Eteva S.A.'da  Üst Yönetim Danışmanı olarak görev yaptı. 2002 yılında göreve başladığı Geniki Bank'da önce Genel Müdür Yardımcısı ardından Genel Müdür oldu. 2007 yılında Emporiki Bank'da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Koutsoudakis 2010-2013 yılları arasında aynı bankada teşebbüsler, yatırım ve özel bankacılıktan sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı.

2014 yılından itibaren National Bank of Greece Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Koutsoudakis Mart 2014 itibariyle Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

 

Temel Güzeloğlu

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1969 doğumlu Güzeloğlu, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Fizik Bölümlerinden lisans derecelerine sahiptir. Daha sonra Northeastern Üniversitesi, Boston - Massachusetts'de Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans ve Bilgi Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisans dereceleri almaya hak kazandı. 2008 yılı Ağustos ayına kadar Finansbank A.Ş.'nde Bireysel Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Güzeloğlu, bu tarihten itibaren Finansbank A.Ş İcra Komitesi Üyesi ve Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Güzeloğlu, Nisan 2010 itibariyle Genel Müdür olarak atandı.

 

 

ÜST YÖNETİM VE YÖNETİCİLER

Temel Güzeloğlu

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Adnan Menderes Yayla

Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi

1963 yılında Ankara'da doğdu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında ABD, University of Illinois at Urbana-Champaign'de MBA çalışmalarını tamamladı.1985-1995 yılları arasında Maliye Müfettiş Yardımcısı ve Maliye Müfettişi olarak Maliye Bakanlığı'nda; 1995-1996 yılları arasında Proje Değerleme Daire Başkanı olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda; 1996-2000 yılları arasında Manager, Senior Manager ve Partner olarak Price Waterhouse Coopers İstanbul ve Londra ofislerinde; 2000-2008 yılları arasında Mali Kontrol Grubu ve Risk Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak T. Dış Ticaret Bankası (Fortis)'nda görev aldı.20 Mayıs 2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı ve Grup CFO olarak Finansbank bünyesine katıldı. 2013 Ekim ayı itibari ile Mali Kontrol Ve Planlama GMY ve Grup CFO'su olarak görev yapmaktadır.

Ahmet Erzengin

İç Kontrol ve Yasal Uyum Başkanı

1962 doğumlu Erzengin, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden lisans derecesi ile mezun olmuştur. 1988 - 1993 yılları arasında Pamukbank'ta görev yapmıştır. Ekim 1993 yılında Mevzuat Birim Müdürü olarak Finansbank'a katılmıştır. 1996 yılında şube ve genel müdürlük operasyonlarını yönetmek üzere Operasyon Grup Başkanı olarak atanmıştır. 2001 yılında Operasyon Merkezi'nin (FOMER) kuruluşunun gerçekleştirilmesi ile birlikte 2005 yılı sonuna kadar Operasyon Merkezi'nin Yöneticiliğini yürütmüştür. 2006 yılı başında Yasal Uyum Bölümü'nün (Compliance) kuruluşunu gerçekleştirmiş olup İç Kontrol Ve Yasal Uyum Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bülent Yurdalan

İç Sistemler Başkanı

1958 doğumlu Yurdalan, 1980 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Kütahya Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdi. 1982 yılında Pamukbank ile başladığı bankacılık hayatına Citibank Türkiye'de devam etti. 1988 yılı başında katıldığı Finansbank A.Ş.'de sırası ile şube operasyon, Teftiş Kurulu, Hazine Operasyon, Genel Muhasebe, İç Kontrol bölümleri ile bazı yurt dışı, yurt içi Fiba Grubu bankalarında üst düzey görevler aldı. 2003 yılında Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanan Yurdalan, 2013 Ekim ayında İç Sistemler Başkanı oldu.

Erkin Aydın

Genel Müdür Yardımcısı

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu, 2003 yılında ise Michigan Universitesi İşletme Fakültesi'nden işletme yüksek lisans (MBA) derecesini aldı. Profesyonel hayatına 1998 yılında, Amerika Birleşik Devletleri'nde Guy F. Atkinson Construction'da İş Geliştirme ve Proje Mühendisi olarak başlayan Aydın, daha sonra Kaliforniya'da Clark Construction Group'da Proje Yöneticisi olarak çalıştı. 2002 yılında İstanbul'da McKinsey&Company'de çalışmaya başlayan Aydın, sırasıyla Danışman, Proje Müdürü ve Yardımcı Ortak görevlerinde bulundu. McKinsey şirketindeki görevi sırasında Türkiye ve Doğu ve Batı Avrupa'nın önde gelen birçok finans kurumuna pazarlama, büyüme stratejisi, satış etkinliği, operasyonel verimlilik ve organizasyon stratejisi ve şirket alım ve birleşmeleri konularında danışmanlık verdi. 2008 yılında Finansbank'ta Grup Yöneticisi olarak başladığı görevinde farklı pazarlama yöneticilik pozisyonlarından sonra 2010 Şubat itibariyle Perakende Pazarlama Koordinatörü olarak atandı. 2011 Mayıs'ta Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erkin Aydın, 2013 Ekim tarihinde Bireysel Bankacılık Ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Ersin Emir

Teftiş Kurulu Başkanı

1971 Eskişehir doğumlu olan Emir, 1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 2010 yılında Londra Üniversitesi'nden Örgüt Psikolojisi üzerine yüksek lisans derecesini aldı. Bankacılık hayatına 1995 yılında İşbankası Teftiş Kurulu'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 1998 yılında Finansbank Teftiş Kurulu'nda Müfettiş unvanıyla bankacılık kariyerine devam eden Emir, 2004 yılında Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı pozisyonunda görev aldı. Son iki yılını Genel Müdürlük ve İştirak Denetimlerinden sorumlu olarak yürüttüğü bu görevin ardından, 2011 yılı Mart ayında Teftiş Kurulu Başkanı olarak atandı.

Filiz Sonat

Genel Müdür Yardımcısı

1960 doğumlu Sonat, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü lisans derecelerine sahiptir. 1982-1986 yılları arasında özel bir inşaat şirketinde makina mühendisi olarak çalıştıktan sonra ilk bankacılık pozisyonunu 1987 yılında İktisat Bankası'nda aldı. 1998 yılında Sümerbank'ta Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 1999 yılında Finansbank A.Ş'ne katıldı. 2007 yılına kadar Kredilerden Sorumlu Koordinatör olarak görevini sürdürdü. 2007 yılında Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı.

Hakan Alp

Genel Müdür Yardımcısı

1968 doğumlu olan Alp, 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. 1991-1997 yılları arasında Garanti Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda çalıştı. 1997-1999 yılları arasında T. Garanti Bankası A.Ş'de Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 2000-2003 yılları arasında Humanitas Doğuş İnsangücü Yönetimi A.Ş. bünyesine geçen Alp, Eğitim, Üst Düzey Yönetici Geliştirme, Mali ve İdari İşler, Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2003-2005 yılları arasında Tansaş Perakende Mağazacılık ve Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2005-2006 yılları arasında Sütaş'da İnsanKaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2007 yılında Finansbank A.Ş'de İnsan Kaynakları Grup Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Alp, 2010 Haziran ayında İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Hakan Alp halen bu görevi sürdürmektedir.

Köksal Çoban

Genel Müdür Yardımcısı

1967 doğumlu Çoban, 1990 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans derecesi ile mezun olmuştur. City University'de Maliye üzerine Yüksek Lisans yapan Çoban, 1995 ve 1997 yılları arasında Türk Eximbank ve Demirbank A.Ş.'de görev yapmıştır. Aynı yıl Finansbank'a Uluslararası Piyasalar Müdürü olarak atanan Çoban, 1998-2000 yılları arasında Finansbank Uluslararası Piyasalar Grup Başkanı olarak çalışmıştır. Bu tarihten itibaren Hazine Bölümü'nde çeşitli yönetici pozisyonlarda görev alan Çoban, Ağustos 2008 tarihi itibari ile Finansbank Hazine'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Mehmet Kürşad Demirkol

Genel Müdür Yardımcısı

1973 doğumlu olan Demirkol, 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden birincilikle mezun oldu. Yüksek lisansını ve doktorasını Stanford Üniversitesi'nde tamamladı. 1996-1997 yılları arasında Oracle- Redwood'da Uygulama Mühendisi olarak, 1997-1999 yılları arasında Stanford Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 1999-2003 yılları arasında McKinsey&Company Atlanta ve Türkiye ofislerinde Kıdemli Danışman olarak görev yaptı. 2004-2005 yılları arasında Finansbank İş Geliştirme ve Strateji Departmanı Grup Başkanı, 2005 yılında ise Finansbank Rusya'da Bilgi İşlem ve Kart Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2005-2007 yılları arasında Memorial Sağlık Grubu'nda İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Demirkol, 2007 yılında Vakıfbank'ta Bilgi İşlem Teknolojileri Bölümü Başkanı olarak çalışmaya başladı, aynı yıl bankanın Bilgi İşlemden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi; 2008 yılında ise Operasyon ve ADK sorumluluklarını da devraldı. Demirkol 2010 yılının Ağustos ayından itibaren Finansbank Bilgi Teknolojileri ve Süreç Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Metin Karabiber

Genel Müdür Yardımcısı

1961 Adana doğumlu olan Karabiber, 1982 yılında Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bankacılık kariyerine 1985 yılında İnterbank'ta başladı. 1990-1995 yılları arasında İktisat Bankası'nda, 1995-1997 yılları arasında Demirbank'ta, 1997-1998 yılları arasında Finansbank A.Ş'de Şube Müdürü olarak çalıştı. 1998-1999 yılları arasında Sümerbank'ta Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 1999-2003 yılları arasında Fortis Bank'ta Bölge Müdürü olarak hizmet veren Karabiber; 2003-2010 yılları arasında aynı bankada Perakende Bankacılık Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2010 yılında Finansbank A.Ş.'ye Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Metin Karabiber, 2013 Ekim'de KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Murat Şakar

Genel Müdür Yardımcısı 

1969 doğumlu Şakar, Alman Lisesi mezunu olup, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden lisans derecesine sahiptir. Şakar, 1992-2002 yılları arasında Arçelik A.Ş Satınalma Yöneticisi olarak, 2002-2005 yılları arasında da Rehau Polimer Kimya Sanayi A.Ş'de Business Unit Manager olarak çalıştı. Mart 2005'ten Ağustos 2008'e kadar Finansbank A.Ş.'de Satınalma ve Teknik Hizmetler Koordinatörlüğü görevini sürdüren Şakar, bu tarihten itibaren Satınalma ve Teknik Hizmetler'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Ömür Tan

Genel Müdür Yardımcısı

1971 doğumlu Ömür Tan, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü'nde tamamlamıştır. Bankacılık kariyerine 1995 yılında Yapı ve Kredi Bankası'nda MT olarak  başlayan Tan, 1998 yılında Finansbank ailesine katıldı. Sırasıyla Kurumsal Şube Müşteri Temsilcisi, Kurumsal Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kilit Müşteri Yönetimi Grup Yöneticiliği  ve en son Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Grup Yöneticiliği görevlerini üstlendi. Ekim 2011 itibariyle Yapılandırılmış Finansman ve Dış Ticaret Finansmanı fonksiyonlarıyla birlikte Kurumsal Ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Özlem Cinemre

Genel Müdür Yardımcısı

1964 doğumlu olan Cinemre, 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Kariyerine aynı yıl Finansbank A.Ş. Dış İlişkiler departmanında başladı ve 1988 ve 1997 yılları arasında, bölümün yöneticisi olana dek çeşitli görevlerde bulundu. 1997 yılında Finansal Kurumlar Bölümü'nü kuran Cinemre bugün, Muhabir Bankacılık, Yapılandırılmış Fonlama, Nakit Yönetimi, Trade Finance ve Finansal Kurumlar Kredi Yönetimi Bölümü ile Dış İlişkilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Şebnem Karaduman

Genel Müdür Yardımcısı

1974 doğumlu olan Karaduman, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Kariyerine 1998 yılında Finansbank A.Ş. Hukuk Müşavirliği'nde Avukat olarak başladı. Ardından 2002 yılında Fiba Bank A.Ş.'ye Hukuk Müşaviri olarak atanan Karaduman, 2003 yılından 2010 yılına kadar Finansbank A.Ş. Hukuk Müşavirliği'nde çeşitli yönetici kademelerinde görev yapmış, 2010 yılında Hukuk Müşaviri ve son olarak  2012 yılında Finansbank Hukuk Müşavirliğinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Halim Ersun Bilgici

Genel Müdür Yardımcısı

1966 yılı Ankara doğumlu Halim Ersun Bilgici, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni 1991 yılında mezun olup, Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü de 2010 yılında tamamlanmıştır. İş hayatına İktisat Bankası'nda 1992 yılında başlayan Halim Ersun BİLGİCİ, daha sonra Şekerbank'da Bireysel Pazarlama Koordinatörü olarak çalışmıştır. 2003 yılında Krediler Grup Başkanı olarak Finansbank'ta göreve başlamış olup, 2013 Ekim ayında Perakende Ve Ticari Krediler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 


Zeynep Aydın Demirkıran

Risk Yönetimi Başkanı

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde tamamlamış ve Washington D.C. Georgetown Üniversitesi'nde Ekonomi Master derecesini almıştır. Aralık 1998 tarihine kadar Georgetown Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapan Demirkıran, 1999-2002 yılları arasında İş Bankası Risk Yönetimi Bölümü'nde Uzman olarak çalışmıştır. 2002 yılında Finansbank'a katılan Demirkıran Kıdemli Risk Yöneticisi ve Basel II Program Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Eylül 2011 itibari ile Risk Yönetim Başkanı olarak terfi etmiş ve halen bu görevi sürdürmektedir.