ATM ve Şubeler

Nakit Akışı

İhtiyacınız olan finansmana ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Kobi

Finansbank İşletme Bankacılığı'nda nakit akışınızı yönetmek için sayısız çözüm sunuyoruz. Bu çözümler hem operasyonel yükünüzü azaltacak, hem de ihtiyaçlarınızı etkin, güvenli, hızlı ve kolay yoldan karşılamanızı sağlayacak.

Nakit akışınızı Finansbank'ın uzmanlığından yararlanarak en uygun koşullarda yönetebilirsiniz. Finansbank'ın size uygun çözümleri ile hem maliyetlerinizi en aza indirin hem de işlemlerinizi en hızlı şekilde yaparak kendi işinize daha çok vakit ayırın.

Nakit akışınıza uygun ödeme ve tahsilat kolaylığına sahip olabilmek için hemen en yakın şubemize uğrayabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun çözüm önerilerimizi dinleyebilirsiniz. Şunu unutmayın ki bankacılık işlemlerinizde bizi ne kadar çok tercih ederseniz, sizin için hazırladığımız ek avantajlardan daha çok yararlanabilirsiniz.

Eğer firmanız tahsilatlarını yoğun olarak çek/senet ile yapıyorsa, çek/senetlerinize ait tahsilat bilgilerinizi modem aracılığı ile elektronik ortamda bankamız sistemine aktarabilir ve karşılıklarının hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.

Çek/Senet Tahsilat Sistemi'nin firmanız açısından avantajları:

  • Finansbank veya diğer bankalara ait çek/senet bilgilerinizin bilgisayara girilmesinden sonra, firmanızla bankamız sisteminin entegre çalışmasını sağlar. Böylece operasyonel yükünüzü azaltır.
  • Otomatik çek/senet tahsilatı ile yapılan işlemlerde herhangi bir provizyon masrafı ödemezsiniz.
  • Sisteme girilen Finansbank çekleri, birkaç saniye içinde tahsil edilerek firmanızın kullanımına sunulur. Çek/senetleri muhafaza etme ve taşıma riskiniz olmaz.
  • Çek/senet bedellerinin hesabınıza geçip geçmediğini İnternet Şubesi aracılığı ile izleyebilirsiniz. Tahsil edilmeyen çeklerinizi anında görerek gerekli önlemleri almak için zaman kazanırsınız.
  • Bu sistem ile diğer bankalar üzerine keşide edilmiş çekleri de takip edebilirsiniz.

Firmanızın sürekli olarak ürün satışı yaptığı ve devamlılık gösteren müşterilerinden (bayilerinden) yapacağı tahsilatların, bankamızdaki hesaplar üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilmesi işlemidir. Bir başka deyişle, sisteme dahil ettiğiniz müşterilerinizin (bayilerinizin) ödemelerine ilişkin fatura bilgileri, şirketiniz ile bankamız arasında kurulan sistem aracılığıyla Finansbank'a transfer edilir. Böylece (alacaklarınızın çek ya da senede bağlanmamış olması koşuluyla), alacak tutarlarının bayilerinizin hesaplarından, ödeme gününde otomatik olarak firmanız hesabına aktarılır.

Doğrudan Borçlandırma Sistemi'nden (DBS):

  • Bayilik sistemi ile çalışıyorsanız,
  • Çok sayıda müşteriniz varsa,
  • Müşterilerinizin ödeme günleri belirli tarihlerde olup, devamlılık arzediyor ve tahsilat tutarları yüksek ise

yararlanabilirsiniz.

Tedarikçisi olduğunuz firmalara kestiğiniz faturaların karşılığını vadesini beklemeden alın!!!

Finansbank Tedarikçi Finansmanı ile vadeli alacaklarınızı kolay ve uygun faizli finansmana çevirebilirsiniz.

Böylece alacaklarının vadesini beklemeden ve banka kredisi kullanmadan üretiminizi artırır ve nakit akışınızın yönetimini elinize geçirmiş olursunuz.

CardFinans Ticari Kartlar, CardFinans kartlarının sahip olduğu bir çok özelliğin yanında sadece ticari kartlara özel avantajlarla zenginleştirilmiş, ticaret hayatınızda kullanabileceğiniz en büyük yardımcınız olacaktır.

İşletmeniz adına yapılan harcamalarda nakit kullanım zorunluluğunu ortadan kaldıran, ödemelerinizin vadelerini ve firmanız nakit akışını planlayabilmenizi sağlayan CardFinans Ticari Kartlar ile şirket harcamalarınızı gerçekleştirebilir, giderlerinizi kolayca takip edilebilirsiniz. Dilediğiniz zaman yapılan harcamaları, kişi veya kategori bazında aylık raporlar halinde görüntüleyebilirsiniz. Harcamaların takibini ve ödemelerinizi İnternet Şubesi'nden de kolaylıkla gerçekleştirilebilirsiniz