3 Kat Güvenli Sistem

3 Kat Güvenli Sistem'le sanal alışverişleriniz eskisinden daha da güvenli

3 Kat Güvenli Sistem

İnternetten Alışveriş Yapmayı Seven Ama Risk Almayı Sevmeyenler

CardFinans'ınızla internetten rahatça alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü CardFinans'ta güvenli koruma sistemi "3 Kat Güvenli Sistem" var.

3 Kat Güvenli Sistem'de (3D Secure), sanal alışverişlerinizde kullanmak üzere kendinize özel bir "Kişisel Mesaj" belirliyorsunuz. Sanal alışveriş yaptığınız site, gerekli alışveriş bilgilerine ek olarak sizden kredi kartı şifrenizi ve CVV2 numaranızın rastgele bir hanesini girmenizi istiyor. 3 Kat Güvenli Sistem şifrenizi oluşturan bu 5 rakamın girilememesi halinde alışveriş tamamlanmıyor. Bu şekilde, şifrenizi yalnızca siz bildiğiniz için, kartınızın bilginiz dışında kullanımı engellenmiş oluyor. Bu bilgileri gireceğiniz alanda önceden belirlemiş olduğunuz Kişisel Mesajınız yer aldığından alışveriş yaptığınız sitenin güvenliğinden emin olabiliyorsunuz. BKM, Visa ve MasterCard tarafından da desteklenen bu sistemle, gönül rahatlığıyla alışverişinizi tamamlıyorsunuz.

3 Kat Güvenli Sistem ( 3D Secure ) nedir?

Visa ve MasterCard tarafından geliştirilen bu sistem internette güvenli alışveriş yaparak kartınızı sadece sizin kullanabilmeniz için ilave güvenlik sunmaktadır. Sistemin Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

3 Kat Güvenli Sistem nasıl çalışıyor?

  • Ödeme anında, Finansbank Güvenli Ödeme Penceresi ekrana gelecek, kart ve ödeme bilgilerini doldurmanız istenecektir.
  • "Gönder" butonunu tıkladığınızda sistem kart bilgilerinizi kontrol edecek ve tek kullanımlık alışveriş şifresini cep telefonunuza SMS ile iletecektir.
  • Cep telefonunuza gelen alışveriş şifresini, ekranda doğru girdiğiniz takdirde alışveriş işleminiz tamamlanacaktır.
  • Cep telefonu numarası sistemde yanlış veya eksik olan müşterilerimiz 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'nı arayarak cep telefonlarını güncelleyerek devam edebilirler.
  • 3 Kat Güvenli Sistem, Bankalararası Kart Merkezi, Visa ve MasterCard tarafından desteklenmektedir.

3 Kat Güvenli Sistem'den nasıl yararlanacaksınız?

3 Kat Güvenli Sistem Aktivasyonunu Başlat butonuna tıklayın. Kayıt menüsündeki koşulları okuyup kabul ettiğinizi belirtmek için "Aktive Etmek İstiyorum" butonuna bastıktan sonra Kişisel Mesajınızı belirleyin. Kredi kartı numanızı, kredi kartı şifrenizi ve CVV2 numaranızın belirtilen hanesini girerek, 3 Kat Güvenli Sistem'de kredi kartınızı aktif hale getirin.

Aktivasyon işlemi tamamlandıktan sonra, oluşturduğunuz Kişisel Mesaj 3 Kat Güvenli Sistem'le yapacağınız sanal alışverişlerde, kart şifrenizi ve CVV2 numaranızın rastgele bir hanesini girdiğiniz ekranlarda karşınıza çıkacaktır. Bu ekranlarda "Finansbank" ve "MasterCard SecureCode"/ "Verified by Visa" logolarının bulunduğundan ve Kişisel Mesajınızın doğru olarak görüntülendiğinden emin olmalısınız.

Aktivasyonunuzu önceden gerçekleştirdiyseniz, Kişisel Mesajınızı dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

3 Kat Güvenli Sistem, Bankalararası Kart Merkezi, Visa ve MasterCard tarafından desteklenmektedir.

3 Kat Güvenli Sistem, Bankalararası Kart Merkezi, Visa ve MasterCard tarafından desteklenmektedir.